Bezpečnostní management (Mgr.)
Proč zvolit studijní program
Bezpečnostní management?
Zajímá vás obor bezpečnosti a máte zájem o rozšíření znalostí v tomto odvětví? Začněte studovat magisterský studijní program Bezpečnostní management.
Naučíte se řešit širokou škálu otázek v oblasti vnitřní a vnější bezpečnosti a porozumíte systému řešení krizových situací.
Profil absolventa
Tento studijní program je určen studentům, kteří se v budoucnu vidí jako metodik, koordinátor či řídící pracovník odboru bezpečnostní politiky a managementu na regionální, národní, evropské i globální úrovni.
Uplatnění
Co budete umět
Prezenční / kombinovaná forma studia
Podmínky přijímacího řízení
Studium je zakončeno státní závěrečnou zkouškou, která se skládá z obhajoby diplomové práce a ústní zkoušky ze stanovených předmětů.

Parametry programu
Praha 42 800 Kč, Český Krumlov 37 300 Kč (možnost rozložení školného na měsíční platby bez navýšení)
Motivační dopis nebo individuální motivační pohovor (našim absolventům stačí pouze přihláška)
29. 9. 2025
Spisová služba v kontextu eGovernmentu
Specializace a zaměření
Absolvování předmětů potřebných k získání certifikátu se započítává do volitelných předmětů a student za jejich splnění vedle certifikátu získá 8 kreditů.
doc. Ing. Martin Hrinko, Ph.D., MBA, LL.M.
Průvodce studiem
Studenti se seznámí se základy forenzních věd, zejména s multivědním oborem kriminalistika, který důkladně popisuje kriminální prostředí, pachatele a místo trestného činu. Studenti budou schopni zvládat základní úkony v dokumentaci trestného činu, budou znát kriminalistické stopy i pořadí zajišťování stop na místě šinu, dále metody výslechů, techniku i stádia vyšetřování případů policejním orgánem, státním zástupcem a soudcem. Současně budou umět kvalifikovat jednání pachatele podle trestního zákoníku. Studenti si prohloubí své praktické argumentační schopnosti v této oblasti disciplíny.
Osnova předmětu:
- Úvod do kriminalistiky a přírodovědné základy
- Dějiny kriminalistiky
- Forenzní psychologie
- Kriminalistická metodika
- Kriminalistická taktika
- Kriminalistická technika
- Psychologie a sociologie zločinu
- Soudní lékařství
- Trestní právo
- Kriminální prostředí, formy výslechů
- Rozbor případů, kazuistika
Studenti si opakováním a rozšiřováním znalostí utříbí své povědomí o klíčových pojmech a problémech bezpečnosti. Ve cvičeních, které v tomto předmětu převažují, pak prohloubí své praktické dovednosti rozhledu a profesní erudice v systému vnitřní bezpečnosti a v problematice veřejného pořádku a získají argumentační schopnosti. Předmět se specificky zaměřuje na kontroverzní témata, jež formují bezpečnostní a strategickou kulturu země i její praktickou bezpečnostní prevenci, oblast a politiku.
Osnova předmětu:
- Konceptualizace pojmu bezpečnosti a dalších klíčových termínů bezpečnostních studii
- Role, úloha a činnosti státu při zajišťování vnitřní bezpečnosti
- Hloubková analýza vnitřního pořádku v ČR
- Typy řízení při vzniku mimořádné události
- Extrémismus a jeho formy
- Prevence kriminality a veřejného pořádku
- Systém reakce ČR na útoky na měkké cíle
- Politika, role Senátu ČR a poslanecké sněmovny v rámci vnitřní bezpečnost
- Vysvětleni a rozbor pojmu veřejný pořádek
- Metodologie taktiky zajištění veřejného pořádku Policii ČR a obecní policie
- Činnost ostatních státních úřadů při zajišťování veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti státu
Studenti si rozšíří znalosti o pojmu bezpečnosti a dalších klíčových termínů, seznámí se se závěry Kodaňské školy bezpečnostních studií a utříbí své povědomí o organizaci bezpečnostních a zpravodajských složek ČR obecně (v kontextu jejich zákonného postavení v rámci aktuálního bezpečnostního prostředí ČR, vlivu konkrétních bezpečnostních hrozeb na jejich organizaci a působnost, popisu jejich postavení v bezpečnostním systému ČR, rozboru právního rámce z pohledu celkového právního rámce bezpečnosti ČR a popisu konkrétní spolupráce mezi jednotlivými složkami). Na konkrétních příkladech se studenti seznámí s jejich transformací po r. 1989, aktuální organizací, konkrétním právním rámcem a popisem a rozborem aktuálních výzev (úkolů). Předmět rovněž nabídne podrobné představení mezinárodní spolupráce českých bezpečnostních sborů a v určitých aspektech porovná situaci ve vybraných státech světa. Ve cvičeních si pak studenti prohloubí své praktické dovednosti kritické analýzy a argumentační schopnosti. Konkrétní cvičení budou realizována se specifickým zaměřením na kontroverzní témata z oblasti bezpečnostních sborů ČR. Na cvičení budou zváni i představitelé konkrétních bezpečnostních sborů osobně.
Osnova předmětu:
- Konceptualizace pojmu bezpečnosti a dalších klíčových termínů. Popis bezpečnostního prostředí ČR
- Reakce bezpečnostních složek a zpravodajských služeb ČR na klíčové bezpečnostní hrozby současnosti
- Tvrdá a měkká síla v bezpečnostní politice
- Bezpečnost a bezpečnostní kultura, strategie a strategická kultura. Zásadní strategické dokumenty ČR z oblasti zajišťování bezpečnosti
- Ústavní a právní rámec bezpečnosti ČR – realita a diskuse
- Evoluce bezpečnostního systému a bezpečnostní politiky ČR
- Zpravodajský systém ČR a jeho složky
- Policie ve 21. století – role a výzvy
- Zpravodajské služby v 21. století – role a výzvy
- Mezinárodní spolupráce bezpečnostních sborů a zpravodajských služeb jako klíčový nástroj při zajištění bezpečnosti ČR
- Privatizace bezpečnosti – zahraniční zkušenosti a příklady ČR
Předmět studentům nabízí přehled základních činností státu a bezpečnostních a záchranných složek integrovaného záchranného systému ČR. Cílem výuky v tomto předmětu a v této oblasti bude jednoznačně a zcela srozumitelnou formou seznámit studenty s úlohou hospodářských opatření pro krizové stavy v rámci bezpečnostního systému České republiky, s místem a úlohou správních úřadů, právnických a podnikajících fyzických osob a územních samosprávných celků při zajišťování věcných zdrojů v období přípravy a po vyhlášení krizových stavů, se zásadami plánování nezbytných a mobilizačních dodávek a zpracování stanovené dokumentace. Důraz přitom bude kladen na proces při vyžadování věcných zdrojů za krizových situací a objasnění hlavních zásad přípravy a použití regulačních opatření. Studenti si rozšíří vědomosti i v problematice povodňové ochrany, havarijního a krizového plánování, bezpečnostních rad a krizových štábů a kritické infrastruktury. Získané teoretické znalosti pak budou mít možnost ověřit a porovnat při exkurzi v praxi (GŘ HZS aj.). Po úspěšném absolvování předmětu budou studenti rozumět širokým souvislostem současného dění a budou schopni aplikovat teoretické znalosti o predikci, řečení, řízení a koordinaci záchranných činností na místě zásahu a události.
Osnova předmětu:
- Bezpečnost lidského systému v krizových stavech
- Hospodářská opatření pro krizové stavy
- Základní taktika činností
- Integrovaný záchranný systém ČR
- Úloha správních úřadů, právnických a podnikajících fyzických osob a územních samosprávných celků při zajišťování věcných zdrojů před a v průběhu krizových stavů
- Zásady plánování nezbytných a mobilizačních dodávek
- Systém zpracování stanovené dokumentace
- Problematika povodňové ochrany, havarijního a krizového plánování, bezpečnostních rad a krizových štábů a kritické infrastruktury
- Analýza nebezpečí a prevence průmyslových havárií
- Radiační bezpečnost
- Evakuace osob, ukrytí osob a koordinace záchranných činností
- Právní rámec krizového managementu
- Soubor typových činností
Student získá studiem teoretické znalosti důležité k pochopení problematiky ochrany osob a majetku, které za využití procesu posuzování a ošetření rizik, dokáže aplikovat na konkrétní oblasti fyzické ochrany v oblasti mechanických, elektrických, nebo režimových zábranných systémech s predikcí do budoucna.
Osnova předmětu:
- Fyzická bezpečnost - charakteristika, členění, právní rámec, vývojové trendy, pojmosloví.
- Technická ochrana obvodová.
- Technická ochrana plášťová.
- Technická ochrana prostorová, předmětová.
- Fyzická ostraha - pojmosloví, členění, taktika, metodika, cíl, funkce.
- Režimová ochrana.
- Kamerové, poplachové a dohledové systémy.
- Přístupové a docházkové systémy, RFID technologie.
- Biometrické systémy v ochraně objektu.
- Teorie posuzování rizik ve fyzické bezpečnosti. Identifikace, analýza, hodnocení a ošetření rizik.
- Techniky posouzení rizika - volba vhodných technik pro proces posouzení rizika ve fyzické bezpečnosti.
- Bezpečnostní expertíza, analýza rizik, prognózování, plánování ochrany objektu.
Studenti si utříbí své povědomí o klíčových pojmech a problémech soukromé bezpečnosti a činnosti detektivů. Ve cvičeních pak prohloubí své praktické dovednosti s nabytými zkušenostmi a vědomostmi z přednášek. Získají informace o legislativě týkající se činnosti soukromé bezpečnostní a detektivní činnosti a naučí se ji aplikovat do praxe.
Osnova předmětu:
- Místo nestátního zpravodajství – komerčního zpravodajství a servisu v sektoru soukromé bezpečnosti
- Zpravodajská činnost
- Zpravodajská informatika
- Bezpečnost pracovníků při práci s měřícími přístroji - záření, ozáření
- Využití elektromagnetických vln při detektivních a bezpečnostních činnostech
- Zpravodajská prověrka
- Zpravodajská sociotechnika
- Zpravodajské metody versus sociotechnika
- Zpravodajská ochrana informačních systému
- Organizačně režimová opatření
- Technická režimová opatření
- Formy detektivní činnosti
Předmět studentům nabízí podrobný přehled metod a nástrojů řízení procesu zajišťování bezpečnosti ČR v různých stavech strategického a bezpečnostního prostředí včetně jeho institucionální realizace. Studenti se naučí porozumět hlavním teoretickým konceptům řízení zajišťování bezpečnosti (teorie řízení, strategické řízení, operační řízení, krizové řízení) a použití standardních nástrojů v rámci jejich praktické implementace v rámci bezpečnostních institucí a systémů a budou schopni tyto teoretické koncepty aplikovat v rámci další optimalizace procesu zajišťování bezpečnosti v ČR i v současném světě. Po úspěšném absolvování předmětu budou studenti rozumět širokým souvislostem současného dění v oblasti zajišťování bezpečnosti a procesům aktuální i budoucí optimalizace činnosti bezpečnostních institucí a systémů v národním i mezinárodním kontextu.
Osnova předmětu:
- Bezpečnostní management a jeho procesní, institucionální, právní a zdrojový rámec
- Strategický management
- Operační management
- Strategické plánování bezpečnosti
- Tvorba bezpečnostních strategií
- Operační plánování bezpečnosti
- Optimalizace bezpečnostních systémů
- Optimalizace systémů pro řešení krizových a výjimečných situací při zajišťování bezpečnosti,
- Optimalizace systémů pro řešení působení hybridních hrozeb při zajišťování bezpečnosti
- Optimalizace mezinárodních bezpečnostních systémů
Předmět studentům nabízí přehled základních činností státu a bezpečnostních a záchranných složek integrovaného záchranného systému ČR. Studenti se naučí porozumět hlavním teoretickým konceptům spojeným s činností složek na místě zásahu a události, činností na všech řídících úrovních složek (strategické, operační i taktické) a riziky v rámci vnitřní bezpečnosti státu. Další problematiky týkající se ochrany obyvatelstva a řízení v krizových stavech a při krizových událostech, vyšetřování jejich příčin aj. jsou součásti výuky. Absolvováním si studenti současně prohloubí své znalosti a vědomosti zejména v oblasti varování, vyrozumění, evakuace, ukrytí, nouzového přežití, individuální a kolektivní ochrany obyvatelstva, dekontaminace atd. Dále si studenti osvojí oblast zdravotnictví, získají základní informace o oblasti mezinárodních zdravotnických předpisů a jejich implementace v České republice, pandemických plánech a typových plánech, úkolech a působnosti orgánů ochrany veřejného zdraví při přípravě na krizové situace a jejich řešení. Teoretické znalosti pak budou mít možnost ověřit a porovnat při exkurzi v praxi. Po úspěšném absolvování předmětu budou studenti rozumět širokým souvislostem současného dění a budou schopni aplikovat teoretické znalosti o predikci, řečení, řízení a koordinaci záchranných činností na místě zásahu a události.
Osnova předmětu:
- Bezpečnost lidského systému
- Základní taktika hasičských, zdravotnických a policejních činností
- Činnost ostatních záchranných služeb
- Oblast varování, vyrozumění, evakuace, ukrytí, nouzového přežití
- Individuální a kolektivní ochrana obyvatelstva
- Dekontaminace
- Ochrana osob při chemickém a biologickém nebezpečí
- Integrální bezpečnost
- Oblast mezinárodních zdravotnických předpisů a jejich implementace v České republice
- Pandemické a typové plány
- Úkoly a působnost orgánů ochrany veřejného zdraví při přípravě na krizové situace a jejich řešení.
- Forenzní alkohologie, dopravní nehody v praxi forenzní medicíny a forenzního inženýrství, střelná poranění.
Předmět zprostředkuje studentům bližší seznámení s organizací a činností úředních osob při zajišťování bezpečnosti státu a se způsoby a předpoklady, za jakých jsou tyto osoby povolány veřejné úkoly plnit. V této souvislosti bude popsán zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů a další nástroje výkonu veřejné služby. Představeny a srovnány budou také jednotlivá oprávnění, povinnosti a donucovací prostředky příslušníků bezpečnostních složek. V návaznosti na to budou na půdorysu platné právní úpravy podány charakteristiky bezpečnostních (ozbrojených) sborů a sil, jakož i postavení a úloha soukromých bezpečnostních služeb.
Osnova předmětu:
- Evoluce bezpečnostního systému a bezpečnostní politiky ČR
- Ústavní rámec bezpečnosti ČR
- Veřejná a státní služba
- Služební poměr příslušníků ozbrojených sborů
- Jiné právní poměry veřejných zaměstnanců při zajišťování bezpečnosti
- Služební činnost a zásahová pravomoc úředních osob
- Integrovaný záchranný systém a jeho složky
- Policie ČR a obecní policie
- Ostatní ozbrojené bezpečnostní sbory
- Ozbrojené síly ČR
- Zpravodajské služby a jejich role
- Privatizace bezpečnosti
Studenti si zejména formou rozšiřování znalostí vytvoří představu o klíčových pojmech a problémech odpovědnosti za trestné činy i správní delikty a pochopí rozdíly mezi nimi. Ve cvičeních formou opakování prohloubí své praktické dovednosti a budou schopni kritické analýzy a argumentační schopnosti. A to se specifickým zaměřením na kontroverzní témata, jež formují bezpečnostní a strategickou kulturu země i její praktickou bezpečnostní politiku.
Osnova předmětu:
- Ústavněprávní východiska
- Základní principy a zásady trestání
- Odpovědnost trestněprávní a správně právní (jejich rozdíly)
- Jiné veřejnoprávní delikty (disciplinární, platební a další)
- Působnost deliktních předpisů (osobní, místní, časová)
- Skutková podstata deliktu a její znaky (trestné činy, přestupky)
- Okolnosti vylučující protiprávnost
- Základní zásady trestního a přestupkového řízení
- Postup řízení o deliktech
- Tresty a jejich ukládání
- Zánik deliktní odpovědnosti (správně právní i trestně právní)
- Praktické příklady a rozbor judikatury
Odborná praxe je nedílnou součástí studijních povinností tohoto profesně orientovaného studijního programu. Jejím cílem a náplní je seznámení studenta s činností daného pracoviště, metodami práce, cíli a funkcemi partnerské instituce. Slouží k získání praktických a odborných zkušeností s činností v prostředí partnerské organizace či instituce. Tato povinnost se bez rozdílu týká studentů obou forem studia a na obou místech výuky. Každý student má povinnost zvolit praxi v minimálním rozsahu 240 hodin (tj. 6 týdnů). Praxe musí být vykonána u smluvně zajištěných partnerských organizací, institucí či pracovišť. Za odbornou praxi získává student 8 kreditů. Kredity jsou uděleny po splnění všech podmínek, mezi něž patří výstupní hodnocení výkonu odborné praxe studenta a certifikát o výkonu odborné praxe, zhotovené odpovědným pracovníkem (koordinátorem) partnerské organizace či instituce. Na straně vysoké školy CEVRO Institut je odpovědným pracovníkem koordinátor odborných praxí, který je ve stálém spojení s garantem studijního programu, resp. dalšími pedagogy, kteří se podílejí na hodnocení odborné praxe. Partnerskou organizací se na návrh studenta může stát i jeho „mateřská“ organizace, avšak praxe musí být vykonána v jiné pozici či na jiném pracovišti zaměstnavatele.
Studenti získají základní povědomí o klíčových pojmech, příčinách a souvislostech ozbrojených konfliktů, s důrazem na obrannou politiku, na podstatu ozbrojených konfliktů a na novodobé formy boje proti různým státům, včetně široké škály reakcí rozličných států na jednotlivé hrozby. Ve cvičeních prohloubí své praktické dovednosti kritické analýzy a argumentační schopnosti při prezentacích svých vybraných témat.
Osnova předmětu:
- Podstata, příčiny a typologie válek
- Charakteristika ozbrojených konfliktů v současném světě.
- Aplikace východisek teorie bezpečnosti v obranné politice ČR
- Bezpečnostní prostředí, bezpečnostní hrozby a rizika bezpečnosti ČR
- Mezinárodní systém kolektivní a kooperativní bezpečnosti a kolektivní obrany
- Řízení obrany ČR; ozbrojené síly ČR, jejich složení a rozvoj.
- Role zpravodajských služeb v obraně státu na přelomu 20./21. století
- Terorismus jako novodobá válka proti státu (studie RAF, IRA, ETA, Boko Haram atd.)
- Teorie partyzánských válek, povstání a „counter-insurgency“
- Případová studie: irácké povstání proti státu od r. 2003
- Sebevražedný terorismus – vývoj a trendy v boji proti státu
- Foreign fighters – fenomén navrátilců z ozbrojených konfliktů
Studenti si osvojí povědomí o důležitých souvislostech bezpečnosti a demokratické politiky v České republice. Pozornost bude věnována politickému a společenskému sektoru jako zdroji bezpečnostních hrozeb, jak to předpokládá tzv. kodaňská škola. Studenti se také seznámí s konceptem tzv. militantní demokracie. Budou též schopni analyzovat bezpečnostní hrozby spojené s demokratickým procesem. Předmět bude reagovat na aktuální bezpečnostní hrozby a připravenost českého politického systému je uspokojivě řešit.
Osnova předmětu:
- Demokracie: definice, koncepty a vlny demokratizace
- Nedemokratické režimy a bezpečnostní rizika
- Přechod k demokracii, konsolidace demokracie a její bezpečnostní rizika
- Český politický systém – ústavní a institucionální rovina
- Politické strany, stranický systém, volební systém a problémy české demokracie
- Vládnutí v moderních demokraciích
- Bezpečnost a její dimenze
- Bezpečnostní hrozby a česká politika
- Politický extremismus a militantní demokracie
- Militantní demokracie v Česku
- Česká migrační politika
- Aktuality
Studenti získají komplexní přehled o metodách analýz bezpečnostních hrozeb, dále o způsobech páchání trestní činnosti (kyberkriminality) a zajištění počítačové bezpečnosti vyplývajících z aktuálních bezpečnostních hrozeb, jejich příčinách, souvislostech, a řešení činností, které jsou s nimi spojeny. Studenti v tomto předmětu získají základní informace o environmentálních a societálních bezpečnostních hrozbách aj.
Osnova předmětu:
- Kognitivní předsudky obecně i v bezpečnostní praxi
- Úvod do „analyzování bezpečnosti“. Formální modely. Úvod do prognózování (nejen) v bezpečnostních studiích
- Kodaňská škola: Úvod, Vojenský sektor, Environmentální, Ekonomický, Společenský a Politický sektor, Syntéza
- Konflikt v Sýrii 1,2
- Strukturované analytické techniky 1: Diagnostické techniky
- Strukturované analytické techniky 2: Opoziční (Contrarian) techniky
- Strukturované analytické techniky 3: Techniky imaginativního myšlení
- Terorismus – pojem, vývoj, příčiny, projevy terorismu v současném světě a boj proti terorismu ve 21. století
- Vojenské bezpečnostní hrozby ve 21. století: globální bezpečnost a organizovaný zločin, energetické a kybernetické hrozby
- Kyberkriminalita a počítačová bezpečnost
- Environmentální a societální bezpečnostní hrozby ve 21. století: problém vyčerpávání zdrojů jako bezpečnostní hrozba, migrace a náboženské konflikty jako bezpečnostní hrozba
Předmět má studentům umožnit, aby porozuměli trestní odpovědnosti za trestné činy spáchané v souvislosti s podnikáním nebo s jinou ekonomickou činností, a to jak v případě, je-li podnikatel pachatelem trestného činu, tak v případě, je-li obětí trestného činu spáchaného jinou osobou. Zároveň jde o zopakování základních institutů trestního práva hmotného i procesního a jejich uplatnění v souvislosti s podnikáním nebo s jinými ekonomickými aktivitami fyzických i právnických osob.
Osnova předmětu:
- Základy trestní odpovědnosti a ukládání trestních sankcí
- Role trestního práva při právní ochraně podnikání a ekonomiky vůbec
- Souvislost trestního práva s jinými odvětvími práva, zejména s obchodním a občanským právem
- Odpovědnost za vybrané trestné činy hospodářské a majetkové spáchané při podnikání nebo v souvislosti s jinou ekonomickou činností
- Odpovědnost za další trestné činy spáchané při podnikání nebo při jiných ekonomických aktivitách
- Trestní odpovědnost právnických osob. Některé otázky trestního práva procesního
Studenti si systematizují a rozšiřují základní znalosti o klíčových pojmech a problémech bezpečnosti s podrobným zaměřením na činnost a úkoly největší služby u Policie ČR – garanta vnitřní bezpečnosti v ČR. Ve cvičeních, pak prohloubí své praktické dovednosti v rozsahu přehledu a orientace v jednotlivých činnostech, analýze a argumentační schopnosti.
Osnova předmětu:
- Úkoly služby pořádkové policie v systému zajišťování veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti
- Činnosti služby pořádkové policie – prvosledové hlídky aj.
- Prevence, korupce a organizace policejních opatření
- Organizační články služby pořádkové policie a jejich specializace
- Hierarchie, struktura a zařazení služby pořádkové policie v organizaci Policie ČR a MV ČR
- Historie služby pořádkové policie
- Spolupráce s ostatními službami policie ČR a IZS
- Donucovací prostředky policie ČR a jejich použití v praxi
- Hodnosti a služební etika
- Vybrané statě personální politiky vers. zákon o služebním poměru
- Mezinárodní spolupráce
Po úspěšném absolvování budou studenti schopni porozumět diskusím o postavení, významu a úloze mezinárodních (multilaterálních) institucí v zajišťování mezinárodní stability a bezpečnosti v posledních přibližně sto letech. Budou rozumět tomu, že na význam, role a prospěšnost mezinárodních bezpečnostních institucí existovaly a existují různé názory, které v zásadě odpovídají základním myšlenkovým tradicím v rámci teorií mezinárodních vztahů. Zároveň budou rozumět současnému mezinárodnímu institucionálnímu uspořádání v oblasti bezpečnosti v Evropě i mimo ni. Budou znát koncept Evropské bezpečnostní architektury i podobu, postavení a činnost jednotlivých institucí působících v jejím rámci.
Osnova předmětu:
- Teorie mezinárodních vztahů a jejich přístup k bezpečnosti
- Mezinárodní bezpečnost a její institucionální zajištění: klíčové koncepty (kolektivní bezpečnost, kooperativní bezpečnost, bezpečnostní společenství, rovnováha moci, mezinárodní organizace a mezinárodní režimy).
- První moderní pokus o kolektivní bezpečnost - Společnost národů. Systém OSN po roce 1945 (založení OSN,
- Rada bezpečnosti OSN)
- Evoluce a milníky OSN. Současné diskuse o reformě OSN a složení RB OSN. Nástroje OSN při zajišťování mezinárodní bezpečnosti. Praktické aktivity OSN.
- Evropská bezpečnostní architektura: současný stav a budoucí perspektivy (NATO, EU/CSDP, OBSE a jejich vzájemné vztahy). NATO v době studené války.
- Adaptace Severoatlantické aliance po skončení studené války.
- NATO a vojenské operace krizového managementu.
- Bezpečnostní rozměr evropského integračního procesu.
- OBSE - pokus o regionální bezpečnostní instituci.
- Nezápadní regionální bezpečnostní instituce (Afrika, jihovýchodní Asie, Latinská Amerika, Varšavská smlouva, země bývalého SSSR).
- Mezinárodní bezpečnostní režimy.
- Česká republika a její členství v OSN, NATO, EU a OBSE
- Ochrana a systém obrany mezinárodních letišť.
Doporučené postgraduální programy
Na CEVRO Univerzitě můžete pokračovat ve studiu prestižních postgraduálních programů. Námi navrhované programy si můžete zobrazit níže:
Inovační management
Ve spolupráci s našimi partnery Future Advances Technologies z.ú. (Future Forces Forum) a Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu vám představujeme nový elitní postgraduální vzdělávací program.
Studium je otevřeno všem zájemcům, ale primárně je určeno pro střední a vyšší management a odborný management institucí veřejného sektoru a soukromých společností, zejména pak pro ty, kteří budou plnit různé úkoly v oblasti praktického využití technologického pokroku pro další pozitivní rozvoj společnosti.
Moderní veřejná služba
Představujeme vám pokročilý manažerský postgraduální program MPA zaměřený na problematiku zajištění kontinuální modernizace veřejných služeb. Program je určen pro jakékoliv zájemce, ale primárně pro střední a vyšší management institucí veřejného sektoru, střední a vyšší management soukromých společností, pro ty, kteří aspirují na vyšší manažerské funkce. Program je dále určen aktivním občanům a zástupcům občanské společnosti.
Ochrana informací
Představujeme vám pokročilý postgraduální vzdělávací program, který reaguje na aktuální výzvy v souvislosti s ochranou soukromí, kybernetické bezpečnosti a datového managementu.
Třísemestrální program nabízí ambiciózní učební plán, který překlenuje průsečík mezi právem, technologiemi, etikou zpracování informací, správou a řízením dat. Získáte hluboké znalosti o právních a technologických aspektech globální ochrany dat a kybernetické bezpečnosti včetně získání komunikačních dovedností v oblasti etického používání dat.
Koho u nás potkáte
Reference studentů
Proč CEVRO Univerzita?
V Praze a v Českém Krumlově nabízíme prestižní vzdělávání v oblastech práva, politologie, mezinárodních vztahů, ekonomie, bezpečnosti, veřejné správy nebo managementu sociálních služeb.
Programově malá škola
Možnost rozložení školného na splátky
Výborné uplatnění absolventů
Studium v zahraničí
Praxe
Výhody praxí a stáží při studiu na CEVRO Univerzitě
Nezřídka se stává, že se student v rámci praxe v institucích a společnostech osvědčí natolik, že v nich zůstává jako zaměstnanec. Jedná se tedy o skvělou příležitost, jak nastartovat svoji profesní dráhu.
Kde praxe a stáže probíhají?
Řada našich studijních programů je akreditována jako profesní. Nedílnou součástí studia je proto i povinná praxe. Tu naši studenti absolvují u našich smluvních partnerů, mezi které patří ministerstva, Poslanecká sněmovna, Senát, řada krajských, městských a obecních úřadů, Policie ČR, Armáda ČR, záchranná služba, Kancelář prezidenta republiky nebo vybraná velvyslanectví a řada významných společností.
S kým spolupracujeme



